Súťažný kvíz ČO NÁM ROZPRÁVAJÚ STROMY?

Štátna ochrana prírody SR, Škola ochrany prírody Varín pri príležitosti osláv Stredoeurópskeho dňa stromov pre Vás pripravila súťažný kvíz s názvom ČO NÁM ROZPRÁVAJÚ STROMY?

Čo myslíte, čo by nám povedali stromy, keby vedeli rozprávať?

Skúsili ste sa niekedy započúvať do hlasu šumiaceho lístia, počúvať vŕzgavé zvuky vo vetre ohýbajúceho sa stromu? Alebo čo by povedal taký ticho stojaci mohutný 8 000-ročný smrek? Mali by sme sa snažiť porozumieť im. Pochopiť aké sú dôležité v našom živote a čo pre nás znamenajú. Sú pre nás vzácnym darom. V dobe klimatických zmien a znižovania biodiverzity môžu byť zdrojom našej inšpirácie a studňou našej múdrosti.

Chcete zistiť, čo rozprávajú a otestovať sa, ako ich poznáte? Tak súťažný kvíz spojený s ocenením troch výhercov je určený Vám.

Hlavným cieľom súťažného kvízu je poukázať na význam a dôležitosť stromov pre život, objaviť známe druhy stromov a dozvedieť sa o nich rôzne zaujímavosti.

Súťažný kvíz môžete vyplniť od 20. októbra do 20. novembra 2020. Za všetky správne odpovede, môžete získať až 30 bodov. Traja víťazi budú vyhlásení 25. novembra 2020 na našej facebookovej stránke a oficiálnom webe ŠOP SR.

Viac informácií ako i pravidlá k súťaži nájdete na webe ŠOP SR v sekcii Výchova a vzdelávanie.

 

Spracovala: Miriam Balciarová, Ing., ŠOP SR, odbor environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety, oddelenie Školy ochrany prírody Varín

 

Začať kvízovať môžete po kliknutí na obrázok, ktorý vás presmeruje na kvíz.