Oslávme Hodinu Zeme 2021 a dajme šancu zraneným zvieratám

V sobotu 27. marca 2021 o 20.30 sa Slovensko opäť raz zapojí do najväčšej celosvetovej kampane na ochranu planéty, Hodiny Zeme. Svetlá významných svetových metropol vrátane Slovenska sa vtedy zvyknú zahaliť do tmy a ľudia upriamia svoju pozornosť na to, čo môžu urobiť pre záchranu prírodných zdrojov našej planéty.

Pridajte sa aj vy k miliónom ľudí, ktorých nielen myšlienky ale aj činy budú patriť prírode. Príroda nám mizne pred očami a musíme sa za ňu postaviť. Všetko čo potrebujeme a od čoho sme závislí pochádza z prírody. Zmena začína od každého z nás a tak vo svojich domácnostiach vypnime na hodinu svetlá.

Hodina Zeme sa stala i na Slovensku tradíciou. Každý rok symbolicky na hodinu vypnú svoje svetlá hrady, zámky, mestá i obce, či reklamy súkromných spoločností. Tohtoročná Hodina Zeme bude opäť iná! Pandémia nám stále nedovoľuje vyjsť do ulíc a sledovať tradičné symbolické zhasínanie pamiatok v našich mestách a obciach. Môžeme sa však spojiť  a urobiť konkrétny čin pre prírodu.

PODPORTE HODINU ZEME: DAJTE ŠANCU ZRANENÝM ZVIERATÁM

WWF Slovensko a Záchranná stanica pre zranené živočíchy v Zázrivej pri tejto príležitosti spustila kampaň ŠANCA PRE ZRANENÉ ZVIERATÁ na portáli StartLab www.startlab.sk/zranenezvierata, ktorá potrvá do konca apríla. Vyzbierané peniaze sa použijú na rozšírenie stanice o lesík, ktorý poskytne vhodný priestor najmä väčším druhom zvierat v čase rehabilitácie. Časť peňazí bude použitá aj na dokončenie návštevnej zóny, kde pribudnú náučne prvky pre deti. Každoročne stanicu navštívi viac ako dvetisíc návštevníkov, najmä rodín s deťmi a školské triedy. Kampaň môže podporiť každý jednotlivec i firma.

Pomôžte aj vy prinavrátiť čo najviac živočíchov do voľnej prírody a podporte túto kampaň!

Môžete tiež zdieľať výzvu www.startlab.sk/zranenezvierata na svojich sociálnych sieťach a pridať hastagy #hodinazeme #sancaprezvierata

 

Spracovala: Miriam Balciarová, Ing.; ŠOP SR, Odbor environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety, oddelenie Školy ochrany prírody Varín

Zdroje:

Oficiálna stránka Hodiny Zeme

https://www.startlab.sk/projekty/1901-sanca-pre-zranene-zvierata/

Podobné články