Kvízujte a spoznajte senzačný svet bocianov

Základné údaje:

PRIPOMEŇTE SI MEDZINÁRODNÝ DEŇ VTÁCTVA KVÍZOM SENZAČNÝ SVET BOCIANOV

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sa ŠOP SR, Škola ochrany prírody Varín opäť rozhodla presunúť aktivity spojené s týmto významným dňom do online priestoru. Široká verejnosť sa môže zapojiť do vedomostného kvízu, v ktorom si môže otestovať svoje vedomosti o bocianovi. Do súťažného kvízu sa môžu zapojiť aj žiaci základných a stredných škôl.

Bocian biely je obľúbený vtáčí druh žijúci v našej blízkosti. Každý z nás ho už aspoň raz videl a zdá sa, že ho všetci dobre poznáme. Ale skutočne vieme o ňom dosť? Desať otázok zo života bociana nám poukáže na málo známe skutočnosti z jeho života.

 

Chcete zistiť, či je niečo, čo ste o bocianovi ešte dodnes (ne)vedeli? Tak súťažný kvíz spojený s ocenením troch výhercov je určený Vám.

Vedomostný kvíz môžete vyplniť od 1. apríla a potrvá do 7. mája 2021. Za všetky správne odpovede, môžete získať až 35 bodov.

Zo zúčastnených jednotlivcov vyžrebujeme a oceníme 8. mája 2021 na Svetový deň sťahovavého vtáctva troch, ktorí získajú od ŠOP SR a spolupracujúcich partnerov hodnotné vecné ceny a balíček propagačných materiálov.

Viac informácií ako i pravidlá k súťaži nájdete na webe Školy ochrany prírody Varín, podstránka Ekovýchovný program Bocian (pozri tu).

Odoslaním kvízu súhlasíte so spracovaním osobných údajov - stiahnite si tu [pdf].

 

Začať kvízovať môžete po kliknutí na obrázok, ktorý vás presmeruje na kvíz.

Podobné udalosti

EnvirOtázniky