Ekoworkshop

Základné údaje:
  • Typ udalosti: celoročné programy , prednášky a prezentácie , diskusie , workshopy, kurzy a tréningy, semináre a školenia
  • Organizátor: Planet Lover o.z.
  • 14.09.2116:00 - 14.06.2216:00
  • Oriešková 7, 821 05 Bratislava-Ružinov, Slovensko
  • S poplatkom 5 € / mesiac
  • +421 905 986 962
  • prihlaska@ekoworkshop.sk

Od septembra spúšťame EKO workshop, do ktorého sa môže prihlásiť každý študent nad 15 rokov. Pôjde o praktický krúžok, kde môžeš rozšíriť svoje znalosti o ochrane životného prostredia, podieľať sa na projektoch, ktoré reálne zlepšia kvalitu života tvojej školy, komunity, blízkeho okolia.

Kurz je pripravený pre študentov stredných škôl (vek 15+).  Ak máš chuť rozšíriť svoje znalosti o ochrane životného prostredia, podieľať sa na projektoch, ktoré reálne zlepšia kvalitu nášho života a naše okolie, prihlás sa!

Náš kurz trvá 10 mesiacov, uvidíme sa každé 2 týždne a náš spoločný čas obohatia mega zaujímaví hostia z rôznych sfér ochrany prírody. Lektori ťa budú viesť, ako vyriešiť komplikované konkrétne, nie veľmi ekologické situácie. Veríme, že spoluprácou v mikro skupinkách 3 – 4 študentov nájdeme čo najzelenšie riešenie, ktoré navyše pretavíme do reality. Náš workshop stojí 5 eur na mesiac a po zápise je potrebné uhradiť 50% zálohu, teda 25 eur.

Kurz sa koná v 10 mestách po Slovensku:

Bratislava, Nitra, Banská Bystrica, Zvolen, Košice, Prešov, Poprad, Žilina, Trenčín, Trnava

Prvá hodina sa koná 14. 9. 2021 (utorok) o 16 tej. Bude pokračovať každý druhý utorok v rovnakom čase.

Na konci nášho kurzu získaš okrem certifikátu možnosť vyhrať expedíciu cez Eartwatch a byť tak súčasťou reálneho výskumu, ktorý sa uskutoční vo voľnej prírode. Viac o súťaži nájdeš tu.

Najlepšie projekty Ekoworkshopu budú vyhodnotené a predstavené na medzinárodnom športovom podujatí EYOF 2022 v Banskej Bystrici (https://eyof2022.com).Aj vďaka tomuto podujatiu sa budeme snažiť šíriť eko vzdelávanie pomedzi čo najväčší počet mladých ľudí počas celého školského roku 2021/22.

Pomôž nám nájsť budúceho climate lídra – ministra životného prostredia, šéfa ochrany prírody, primátora, poslanca, podnikateľa, ktorý o pár rokov bude vedieť, aké kľúčové kroky treba urobiť pre kvalitnejší a zdravší stav Slovenska. Rozhodli sme sa investovať energiu, čas a peniaze do tvojho vzdelávania, lebo veríme, že našimi aktivitami nájdeme a pômožeme aspoň jednému z vás. Chceme ťa inšpirovať a rozvíjať tvoje schopnosti!

Podobné udalosti

Európsky týždeň udržateľného rozvoja