Cesta k záhradnej plakete

Brožúra obsahuje ucelené informácie o tom, ako má prírodná záhrada vyzerať a čo je potrebné všetko urobiť pre jej certifikáciu.

Viac..

100 najlepších tipov pre záhradu

Brožúra „100 najlepších tipov pre záhradu" obsahuje najdôležitejšie a s úspechom využívané cenné informácie, rady a tipy týkajúce sa prírodných záhrad.

Viac..

“Občanské projekty ve veřejném prostoru – MANUÁL PRO POLITIKY, ÚŘEDNÍKY A INICIÁTORY PROJEKTŮ”

Publikácia “Občanské projekty ve veřejném prostoru – MANUÁL PRO POLITIKY, ÚŘEDNÍKY A INICIÁTORY PROJEKTŮ” je výstupom medzinárodného projektu “Procesy pokroku” (2017-2020), na ktorom sme sa spolupodieľali aj my z nadácie Green Foundation. Manuál vznikol pod vedením spolku Pěstuj prostor a je venovaný všetkým, ktorých zaujíma stav verej

Viac..

Metodológia na rozvoj kľúčových kompetencií

Vyučovacie hodiny boli vytvorené v európskom  programe ERASMUS+ v spolupráci s kolegami z Talianska, Grécka, Českej republiky a Slovenska. Obsahom vzdelávania sú prípadové štúdie - reálne príbehy  spotrebiteľov  v trhovej ekonomike, ktoré sú prierezového charakteru a podporujú rozvoj  finančnej, mediálnej a environmentálnej gramotnosti.  

Viac..

Prípadové štúdie

Vyučovacie hodiny boli vytvorené v európskom  programe ERASMUS+ v spolupráci s kolegami z Talianska, Grécka, Českej republiky a Slovenska. Obsahom vzdelávania sú prípadové štúdie - reálne príbehy  spotrebiteľov  v trhovej ekonomike, ktoré sú prierezového charakteru a podporujú rozvoj  finančnej, mediálnej a environmentálnej gramotnosti. http:/

Viac..

Návod pre lenivých ľudí ako zmeniť svet

Zmena začína u teba. Vážne. Každý človek na zemi je súčasťou riešenia. Našťastie sú tu niektoré super ľahké veci, ktoré môžeš prebrať do svojich každodenných činností tak, že ak ich všetky budeš robiť, spôsobíš veľkú zmenu. Publikácia Návod pre lenivých ľudí ako zmeniť svet uvádza výber z činností, ktoré robíš a ktoré vplývajú na životné prostredie.

Viac..

Obnoviteľné zdroje energie – s chladnou hlavou

Ako môže jednotlivec alebo štát reálne znížiť spotrebu energie a zvýšiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie? A ak by to urobili všetci ľudia a krajiny na svete, budú stačiť dostupné obnoviteľné zdroje energie na pokrytie ich spotreby? Toto sú dve základné otázky, ktoré si položil David J. C. MacKay pri písaní knihy Obnoviteľné zdroje energie - s chladnou hlavou. Prvé tlačené vydanie slovenské

Viac..

Ako zmeniť svet?

„My ľudia musíme urobiť to, v čom sme najlepší, zmeniť Zem."  Pozri si  video so sirom Davidom Attenboroughom a vytvor vlastný príbeh, ktorý pomôže zmeniť svet. Naša planéta potrebuje kreatívne riešenia na vyriešenie globálnych problémov. Na web stránke s videom nájdeš kvízy a odkazy na ďalšie zaujímavé materiály a informácie.

Viac..