Zbytočné odpady

Odpad nepredstavuje len environmentálny problém, ale aj hospodársku stratu. Aký je vzťah odpadov a klimatickej zmeny (emisií skleníkových plynov)? Prečo je znižovanie produkcie odpadu podstatné?

Viac..

Voda v lese, erózia pôdy

Človek intenzívne ničí svoju krajinu (aj tú zalesnenú) a napriek tomu, že si to často neuvedomujeme, vráti sa nám to často napríklad v podobe prívalových povodní? Dá sa to nejako riešiť?

Viac..

Zadržiavanie dažďovej vody

Dažďová voda je v niektorých mestách odpadom, za ktorý platíme stočné. Vody bude stále menej, preto stojí za to zamyslieť sa, ako vodu racionálne využiť.

Viac..

Tepelné ostrovy

Oproti vidieku je v meste o 3 – 6°C teplejšie, a v noci dokonca aj o 12°C. Môžu za to prehrievajúce sa tmavé strechy, obrovské plochy betónu a asfaltu. Ako môžeme znížiť teplotu v meste? Prečo takýto jav vzniká? Ako je možné ho utlmiť? Načo je dobrá voda a zeleň?

Viac..

Video o klimatickej zmene pre mladých

Na horúčavu nemáme appku, ale budeme musieť niečo urobiť. Prvé video zo série krátkych videí o klimatickej zmene a o možnostiach adaptácie. Video stručne naznačuje problematiku klimatickej zmeny, hlavne potrebu aktivity.

Viac..

KREATÍVNY DARČEK NAMIESTO KYTICE

Koniec školského roka sa blíži.️ Koncom júna chceme prejaviť vďaku učiteľom. Často siahneme po kytici. My vám ponúkame naše publikácie, ktoré učitelia oceňujú a veľmi sa z nich tešia . Medzi nepatrí aj príručka Napínavé dobrodružstvá Toly, Poly a Emila či Praktická ekovýchova pre školy, ktorú ponúkame v novom šate a obe aj na recyklovanm papieri. Pri zadaní kupónu DakujemeUcitelom na vás čaká (

Viac..

Svet tvorivo - blog

Články od nás pre vás všetkých, ktorí bažíte po nových možnostiach a hľadíte vpred. Pre vás, ktorí chcete niečo (z)meniť - na sebe, vo svojom živote, či v živote a prostredí okolo nás. Venujeme sa rôznym témam, ktoré pokladáme za dôležité, aby sa o nich hovorilo. Aktuálne sme sa zapojili do česko-slovenskej kampane v rámci iniciatívy Svetového dňa lokálnosti. Na stránke https://lokalnost.org/ nájd

Viac..

Stránka o lokálnosti, lokálne dianie, užitočné odkazy, mapy, inšpirácie

Sme apolitické združenie, dobrovoľná občianska aktivita tímu priateľov, ktorí sa rozhodli priložiť ruku k dielu a dostať viac do povedomia - šíriť myšlienku, obsah aj význam lokálnosti. Lokálnosť je široký pojem, ktorý v sebe zahŕňa všetko, čo je človeku prirodzené, jeho potreby: od (zdravého) jedla, spôsobu života (komunita, vzťahy, spojenia), práce (ktorá napĺňa), vitálneho ž

Viac..