PRÁZDNINY V PRÍRODE

Hlavným cieľom fotografickej súťaže je poukázať na osobitosti prírodných lokalít Slovenska, na neoceniteľnú hodnotu národných parkov, chránených krajinných oblastí a jaskýň.  

Na Slovensku ešte stále nájdeme zachovalé alebo len málo pozmenené prírodné lokality predstavujúce jedinečné chránené územia. Ako málokde v Európe, vďaka hustej sieti značených turistických chodníkov a ciest, sa v nich nestratíte a ešte stále môžete zažiť pocit divočiny.

Ako sa do súťaže zapojiť

Odfoťte a pošlite fotografiu, ktorú ste spravili na turistike, či prechádzke v chránených územiach Slovenska na turistických chodníkoch, na svahoch, pri jazerách, v jaskyniach a pod., pokúste sa zachytiť jedinečnosť daného chráneného územia.

Fotografia môže zachytávať živočíchy, rastliny aj krajinu. Na fotografii môžete, aj nemusíte byť odfotení.

Do súťaže sa zapojte cez facebookovú stránku ŠOP SR.

Fotografiu nahrajte do komentára v súťažnom príspevku zverejnenom na oficiálnej facebookovej stránke Štátnej ochrany prírody SR https://www.facebook.com/sopsr.sk/ a snažte sa získať čo najviac „páči sa mi to / like“ pre Váš príspevok.

Svoje fotografie posielajte od 24.07.2020 do 24.08.2020 do komentárov v príspevku o vyhlásení súťaže spolu s názvom lokality.