Jarné upratovanie s Maxom 2022

Chystáte sa na výlet do lesa, na hory či len tak si vybehnúť do prírody? Sneh už zmizol a odhalil naše prehrešky voči prírode. Využime toto jarné obdobie k pozitívnej zmene v prírode. Je čas nadviazať na našu šnúru zberov voľne pohodeného odpadu. Max sa už do upratovania pustil a čo vy?

Zapojiť sa môže každý kto má chuť, deti, rodiny, školy, dospeláci. Motiváciou pre vás môže byť nielen dobrý pocit zo seba, čistá príroda, ale aj odmena. Nezabudnite odpadky správne vytriediť! Koniec koncov ide o dobrú vec so zámerom dosiahnutia spoločného cieľa, odstrániť stopy človeka z prírody a vyzdvihnuť jej krásu.

Tešíme sa na vaše príspevky! Náhodne vyžrebovaných zberačov odmeníme stanom, spacákom, knižnými a vecnými cenami.

Pravidlá výzvy:
1. Dbaj na bezpečnosť.
2. Ak chceš isť do prírody a si ešte malý, choď s rodičom.
3. Zbieraj len odpad, ktorý ti neublíži.
4. Vyseparuj čo sa dá.
5. Po nazbieraní aspoň jedného bežného vreca, alebo tašky si sprav selfie.
6. Svoju fotku pošli do správy na facebook.com/envirovychova, alebo na email envirovyzva@sazp.sk; nezabudni na svoje meno a miesto zberu odpadu.
Zapojiť sa môžete do 5.6.2022, avšak ak sa zapájate ako trieda, pošlite nám fotografiu do 22.5.2022 - vtedy hráte o exkurziu!

Vyzývame každého, kto rád chodí do prírody, aby si so sebou vzal vrecia a rukavice a popri prechádzke zbierali aj pohodený odpad.