Články

Martin Kuruc o motivácii

Mgr. Martin Kuruc, PhD., pracuje na Pedagogickej fakulte Univerzite Komenského v Bratislave, na Katedre pedagogiky a sociálnej pedagogiky. Angažuje sa v oblasti vzdelávania učiteľov, jeho cieľom je, aby všetky deti mali šancu na úspech. Aby sa tešili do školy a mali spokojných učiteľov, ktorí ich dokážu sprevádzať pri poznávaní sveta.

V spolupráci s DAPHNE pripravil vianočný webinár pre učiteľov z programu GLOBE. Prinášame vám krátky rozhovor na tému motivácia.

Viac..

Zbierame použité batérie so Šmudlom

Výučbu tohto vzdelávacieho programu dlhodobo podporuje vo vybraných obciach spoločnosť SEWA, a.s.

Celkovo sa v rokoch 2017-2020 podarilo:

- vzdelať takmer 13 tisíc škôlkarov a prvákov zo základných škôl, celkovo bolo odučených 739 hodín výuky,

- 34 tisíc deti spolu s rodičmi vyzbierali viac ako 47 ton použitých batérií.

Do projektu sa môžu zapojiť MŠ a prvé ročníky základných škôl z Bratislavského a Trnavského kraja, z Nitry, Prievidze, Banskej Bystrice, Zvolena a Košíc.

 

Viac..

SPOZNÁVAJTE S NAMI PRÍRODNÝ KLENOT BRATISLAVY

Vďaka projektu “Spoznávajte s nami prírodný klenot Bratislavy” prispejeme k lepšiemu a dlhodobému informovaniu o hodnote jedinečnej lokality územia európskeho významu Devínska Kobyla.

 

Viac..

Inšpirácie na interaktívnu výučbu (aj v nemeckom jazyku)

V Inštitúte DAPHNE sme pripravili množstvo pomôcok,  materiálov, článkov a videí určených pre školy a širokú verejnosť. Priebežne sme ich zverejňovali a na našu radosť sme sa zakaždým stretli s veľmi pozitívnym ohlasom.

Materiály sme pripravovali vďaka projektu “Kooperácie v oblasti vzdelávania v pohraničnom regióne SK-AT “. Je realizovaný v rámci programu  Interreg V-A SK-AT a končí 31.10.2020.

V tomto  článku nájdete všetky nápady na interaktívnu výučbu v slovenskom a nemeckom jazyku na jednom mieste. Veríme, že sa k nemu aj priebežne vrátite a načerpáte inšpiráciu :-).

Viac..

Zdroje

Prírodné "nebo-peklo"

Krásne ilustrovaný dvojjazyčný slovensko-nemecký leták  je spracovaný formou známej hry „nebo-peklo“. Rôznymi aktivitami motivuje deti aj dospelých výjsť do prírody, hrať sa a pritom ju vnímať všetkými zmyslami. Po odstrihnutí bočného pásika z pôvodného letáka vznikne praktická záložka do knihy, ktorá je aj kľúčom na určovanie základných pobytových znakov niektorých bežn

Viac..

Napínavé dobrodružstvá Toly, Poly a Emila - metodika

Zaujímate sa vy a vaši žiaci o ochranu prírody? Zdajú sa vám niektoré témy pre deti ťažko pochopiteľné? Chcete hlbšie nahliadnuť do environmentálnych tém a dostať tipy, ako ich komunikovať deťom hravo a v každodennom živote? Potom je tu pre vás nová metodika ku knihe príbehov o ochrane prírody Napínavé dobrodružstvá Toly, Poly a Emila,  plná rozmanitých aktivít. Nadväzuje na príbehy troch

Viac..

Svet sysľa pasienkového pre mladých objaviteľov

Sysľov je stále menej a pozorovať ich je stále vzácnejšie… Ak máš chuť dozvedieť sa (nielen) o sysľoch viac, nasleduj nás miznúcim svetom sysľa pasienkového…Tak otvor našu príručku plnú nápaditých aktivít vo forme pracovných listov :-).

Viac..