webinár AKO ROBIŤ MONITORING BOCIANOV

Základné údaje:
  • Typ udalosti: celoročné programy , semináre a školenia
  • Organizátor: ŠOP SR, Škola ochrana prírody Varín
  • 23.03.2117:00 - 18:00
  • Online udalosť
  • Bez poplatku
  • 0903298407
  • miriam.balciarova@sopsr.sk

Radi trávite čas vonku na čerstvom vzduchu? Môžete to robiť cielene a to vyskúšať pozorovať život bociana. Návod ako sa môžete zapojiť do ekovýchovného programu Bocian Vám predstavíme na webinári. Bocian biely je vďaka svojmu nápadnému spôsobu života v blízkosti ľudských obydlí vynikajúcim modelovým druhom pre environmentálnu výchovu.

Štátna ochrana prírody SR, Škola ochrany prírody Varín v spolupráci so ZO SZOPK Bocian s podporou Lichtenštajnskej nadácie realizuje už jubilejný 20. ročník Ekovýchovného programu Bocian. Jeho hlavnou aktivitou je od jari do jesene pozorovanie vybraného hniezda bociana bieleho.

Pozývame žiakov, pedagógov, rodiny s deťmi a širokú verejnosť na webinár AKO ROBIŤ MONITORING BOCIANOV , ktorý sa uskutoční v utorok 23. marca o 17. hod. live stream na FB Štátnej ochrany prírody SR.

S hosťom RNDr. Miroslavom Fulínom, CSc. zo ZO SZOPK Bocian sa porozprávame na tému bociany. Koordinátor sčítania bociana bieleho na Slovensku nám prezradí tipy a rady ako sa zapojiť do monitoringu bociana. Odpovie nám aj na otázky ako robiť pozorovanie hniezda, čo si máme všímať a zaznamenávať. Dozviete sa aj, či sú už bociany na Slovensku, ako ich vieme sledovať cez online kamery a taktiež sa budeme venovať téme zimujúcich bocianov. Na záver webinára bude priestor pre vaše otázky, ktoré môžete písať do komentárov.

Webinár bude realizovaný prostredníctvom aplikácie Webex a vysielaný bude na FB Štátnej ochrany prírody SR. 

Sledovať ho môžete aj na FB Školy ochrany prírody Varín.

Udalosť na FB a prihlásenie sa na https://www.facebook.com/events/285751979576216/

 

Viac informácii o 20. ročníku Ekovýchovného programu Bocian na webe ŠkOP Varín.

 

Spracovala: Miriam Balciarová, Ing.; ŠOP SR, odbor environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety, oddelenie Škola ochrany prírody Varín

Podobné udalosti

EnvirOtázniky