Svetový deň lokálnosti

Základné údaje:
  • Typ udalosti: prednášky a prezentácie , diskusie , kampane, verejné akcie , projekty
  • Organizátor: Svet tvorivo
  • 20.06.2100:00
  • Online udalosť
  • Bez poplatku
  • 0907332362
  • grejtakova.sk@gmail.com

Tento rok sa bude konať druhý ročník kampane pod názvom Svetový deň lokálnosti dňa 20. Júna 2021. Pripájame sa a vytvárame lokalizovanú verziu. Lebo aj kampaň za lokálnosť predsa môže byť lokálna. Na stránke https://lokalnost.org/ intenzívne pracujeme už niekoľko mesiacov. Celkovo však máme za cieľ vytvoriť česko-slovenskú webovú stránku, ktorej obsahom budú videá, podcasty, články a ďalšie užitočné informácie s nosnou témou lokálnosti. Tieto informácie a vhľad by sme radi priniesli medzi čo najširšie publikum a zviditeľnili tak dobré projekty (ako napr. semienkovne, kde zoženiete nehybridné semená či užitočné mapy). Inšpirovať vás zaujímavými ľuďmi alebo nápadmi, informovať o možnostiach (debničkové systémy či komunitné opravárne) a miestach (re-use centrá). Takto chceme pomôcť osožným obsahom aj vám – či už chcete založiť vlastnú komunitu, alebo nájsť vo svojom okolí to, čo potrebujete. 

Nielen vo svete, ale aj na Slovensku či v Čechách je naozaj mnoho zaujímavých združení, komunít a projektov, o ktorých vám chceme dať vedieť - aby sme sa mohli v dobrom inšpirovať navzájom. Áno, dobré veci sa dejú aj tu. Ak bude každý z nás hovoriť medzi svojimi priateľmi či kolegami, konečne o niečom, čo má zmysel a aké sú možnosti, potom máme šancu na zmenu. Spolu to dokážeme!

Lokálnosť je široký pojem, ktorý v sebe zahŕňa všetko, čo je človeku prirodzené, jeho potreby: od (zdravého) jedla, spôsobu života (komunita, vzťahy, spojenia), práce (ktorá napĺňa), vitálneho životného prostredia a podobne. Každý lokálny ekosystém a druh, rastlina, hmyz, čistá rieka, kyprá pôda, to všetko prispieva jedinečným spôsobom k zdraviu a odolnosti celku - to všetko sú orgány, cievy a tkanivá živého organizmu Zeme.

Navštívte našu stránku https://lokalnost.org/, kde sa dozviete mnoho zaujímavých informácií. Sú tam užitočné odkazy, inšpiratívne videá a ďalších možností.

Podobné udalosti

Európsky týždeň udržateľného rozvoja