POMÔŽTE NÁM ZACHRÁNIŤ MOKRAĎ

Základné údaje:
  • Typ udalosti: kampane, verejné akcie
  • Organizátor: BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie)
  • 06.01.2300:00 - 23.03.2300:00
  • Online udalosť
  • Bez poplatku
  • + 421 2 555 62693
  • fornature@broz.sk

Aktuálne máme jedinečnú príležitosť obnoviť územie, ktoré bolo dlhé roky intenzívne využívané na poľnohospodárske účely.

Teraz máme šancu zmeniť to a ochrániť 42-hektárovú mokraď v poľnohospodárskej krajine. 

V bezprostrednom okolí budúcej mokrade sa nachádzajú trstinovo-ostricové močiare, ktoré obýva hraboš severský panónsky (Microtus oeconomus mehelyi). Toto miesto je však významné pre výskyt mnohých ďalších druhov rastlín a živočíchov. Naším cieľom je chrániť a vrátiť na rozľahlé polia nielen vodu, ale aj bohatý život, ktorý je na ňu viazaný.

Preto vyzývame práve VÁS - odborníkov, ochrancov prírody, aktivistov 

a bojovníkov za klímu - aby ste nám pomohli odštartovať túto kampaň  

a zanechali pozitívny vplyv na prírodu a budúce generácie.

Práve sme začali kampaň a verejnú zbierku na kúpu 42 ha pozemku. Je to výlučné vlastníctvo v cene 100 000 €, t. j. 0,23 €/m2. Ešte pred dvomi rokmi bola táto pôda len kukuričným poľom a dnes sa ju snažíme prinavrátiť späť prírode. Je to obrovská cenová príležitosť, takže nemôžeme čakať príliš dlho!

Všetky potrebné informácie sú uvedené v kampani avšak radi vám poskytneme akékoľvek ďalšie podrobnosti. Vieme, že nový rok sa ešte len pomaly rozbieha, no nechceme prísť o túto jedinečnú šancu pre prírodu. Tu je sľúbený odkaz našej práve začatej kampane a verejnej zbierky na kúpu 42 ha pozemku:

https://broz.darujme.sk/zachrante-mokrad/?fbclid=IwAR0NBdgV9b-iX2m-mWnc-Q7_75rLSjpElWb6O4DjX_jWZ_yOmdMDz3KOMWQ

Sme profesionálna mimovládna organizácia a aktívne chránime prírodu už viac ako 25 rokov (navštívte našu webstránku). Okrem tejto individuálnej akcie, obnovujeme prírodu dlhodobo, preto každú prípadnú spoluprácu, projekt alebo aktivity, ktoré by mohli podporiť naše poslanie chrániť prírodu vzácne biotopy lesov, lúk a mokradí v územiach Podunajska veľmi uvítame. 

Ďakujeme za Vašu pomoc a podporu. 


 

Podobné udalosti

Svetový deň lokálnosti

Európsky týždeň udržateľného rozvoja

Pezinský Permoník

Akreditované vzdelávanie ENVIROZÁŽITOK

Plánujeme v SEV Dropie ...