Ľudia uzamknutí, príroda odomknutá

Zúčastnil si sa tejto akcie a páčila sa ti, alebo chceš niečo odkázať organizátorom? Založiť diskusiu
Základné informácie:
  • Organizátor: Európska hospodárska komisia Organizácie Spojených národov
  • 05.06.2006:00 - 15.09.2015:00
  • Avenue de la Paix 14, 1202 Genève, Švajčiarsko
  • Stránka udalosti

Európska hospodárska komisia Organizácie Spojených národov vyhlásila 5. júna 2020 súťaž fotografií s názvom: „Ľudia uzamknutí, príroda odomknutá: globálna fotografická súťaž flóry a fauny v čase COVID-19“ na podporu obnovy ekosystémov “pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia.

Vyhlasovateľ súťaže hľadá nápadné fotografie flóry a fauny, ktoré boli urobené pri vypuknutí choroby COVID-19, s cieľom posilniť odkaz OSN:

Musíme naliehavo konať, aby sme chránili a obnovovali prirodzené biotopy druhov, využívali prírodné zdroje udržateľnejším spôsobom a chránili životné prostredie. Táto činnosť je ústredným prvkom zdravšieho životného prostredia pre ľudí, v ktorom sa príroda môže nerušene rozvíjať, aby nám poskytla základné funkcie, ako je čerstvý vzduch na dýchanie a čistá voda na pitie.“

Uzávierka súťaže je 15. septembra 2020, po ktorej porotcovia vyberú 13 najpôsobivejších fotografií, ktoré budú slúžiť na ilustráciu kalendára EHK OSN 2021 a predstavené na výstave v Palais des Nations na jeseň 2020.

Viac informácií o podmienkach, prihlasovní fotografií a súťaží sa dozviete prostredníctvom webovej stránky: http://natureunlocked.unece.org

Podobné udalosti

URSUS ARCTOS - Putovná interaktívna výstava o medveďovi hnedom

21. marec Medzinárodný deň lesov