Deň zvierat

Základné údaje:

Mesiac september sa chýli ku koncu a začiatok októbra bude pre Národnú zoologickú záhradu špecifický. A nie len pre ňu, pretože prvý októbrový pondelok bude patriť všetkým zvieratám a tým, ktorí svoj život zasvätili starostlivosti o ne. Či už ide o zamestnancov zoologických záhrad, prírodných akvárií, záchranných a rehabilitačných staníc, prírodných parkov a rezervácií. Skrátka, 4. október je deň, kedy vzdáme poklonu ľuďom, ktorí sa podieľajú na záchrane a lepšom živote zvierat na našej Zemi. Inak povedané, ľuďom s obrovským srdcom. Tento deň je totiž Svetovým dňom zvierat a Medzinárodným dňom ošetrovateľov.

Z tohto dôvodu pre Vás pripravujeme video-zostrih, v ktorom sa s kamerou vyberieme do zázemia jednotlivých zoologických úsekov, aby sme Vám priblížili prácu tých, ktorým 4.október právom patrí. Nazrieme do zákulisia zoo a podelíme s Vami o zábery, ktoré bežne nemáte možnosť vidieť. Oslávime tak spolu deň, ktorý patrí všetkým chovateľom a ošetrovateľom našej planéty.

Sledujte preto naše sociálne siete a už čoskoro sa budete môcť aspoň na okamih vžiť do bežného dňa chovateľov Národnej zoologickej záhrady Bojnice!

Podobné udalosti

ZOOŠKOLA NA DIAĽKU

Udržateľný tanier