O SÚŤAŽI

Cieľom aktivity je priviesť deti a mládež do prírody počas celého roku. Zaujímajú nás zážitky, dobrodružstvá a postrehy detí z ich vychádzok do prírody. Prostredníctvom fotografie chceme zistiť ako jednotlivec, dieťa, tínedžer vníma prírodu v dnešnej dobe preplnenej modernými technológiami. Akým spôsobom vníma jej krásu a čo považuje za pekné, zaujímavé a inšpirujúce. Očakávame a tešíme sa na množstvo poloprofesionálnych fotografií, ale aj momentiek.

 

Hlavná téma súťaže - Kráčaj UDRŽATEĽNE!

Téma tohto kola sa zameriava na dôležitosť udržateľného života. Inšpirovali sme sa európskou agentúrou životného prostredia, ktorá sa zaoberala touto témou vo svojej fotografickej súťaži pre dospelých v roku 2019.

Chceme motivovať detí a mládež, aby sa zamysleli nad vplyvom výroby potravín, oblečenia energie a mobility na životné prostredie a ovzdušie. Je to jedinečná šanca ukázať svoj fotografický talent a prispieť do diskusie na podporu udržateľnosti našej spoločnosti. Je dôležité, aby sme sa všetci voči našej planéte správali udržateľne. Každý z nás to vie ovplyvniť.

Udržateľné jedlo

Dokážete zachytiť, ako vyzerajú udržateľné potraviny a ako nemajú vyzerať? Dokážete priblížiť ako sa vyrábajú a dostanú na náš stôl? Čo hovoríte na potravinový odpad? Máte riešenia na zlepšenie udržateľnosti nášho potravinového systému?

Udržateľná móda

Rýchla móda sa v poslednej dobe stala obrovským problémom odevného priemyslu. Nakupujeme lacno a nekvalitne. Pričom nákupom odevov z druhej ruky recyklujeme a už vyrobeným odevom poskytneme dlhšiu životnosť. Ako to vidíte vy?

Udržateľná energia

Energiu potrebujeme na kúrenie v domácnosti, vo výrobnom či dopravnom sektore, alebo na nabíjanie mobilných telefónov. Podarí sa vám zachytiť našu závislosť na energii alebo spôsob ako môžeme vyrábať energiu bez negatívneho vplyvu na životné prostredie a ovzdušie? Čo nám v tom bráni?

Udržateľná mobilita

Chodíme do školy, do práce, na rodinné a iné návštevy, dovolenky trávime na nepoznaných miestach. Prepravujeme spotrebné tovary. Môžeme namiesto jazdy autom chodiť pešo alebo na bicykli? Je zdieľanie elektrických vozidiel alebo používanie verejnej dopravy lepšou alternatívou k používaniu automobilu?