Zelená oáza - skrášli si svoje okolie!

Je tu leto a to nám prináša množstvo inšpirácií na skrášlenie vonkajšieho priestoru v našom okolí  či už je to pri dome, na sídlisku alebo na balkóne.

Ak ste si spravili farebný záhon, bylinkovú špirálu, komunitnú záhradku, mini zeleninovú záhradku či jednoducho zelenú oázu podeľte sa so svojimi výtvormi s nami. Pre tých, ktorí ešte nemáte, skúste niečo vytvoriť a skrášliť tak svoje okolie nie len pre seba ale aj ostatných...Na vytvorenie záhonov alebo záhradiek sa dá použiť čokoľvek: od zvyškov stavebných materiálov a starých pneumatík, po domáce potreby, ktoré sa už nepoužívajú. Budeme radi, keď uvidíme originalitu, recyklované materiály, prvky, ktoré podporujú miestnu biodiverzitu alebo pomáhajú v boji proti zmenám klímy. Nezabúdajte ani na vtáčikov, chrobákov či iný hmyz, ktorý v letnom období hľadajú vodu.

To, že sa dá tvoriť aj na sídlisku, prezrádza množstvo fotiek, ktoré sa nám podarilo nafotiť v rámci prechádzky na jednom nemenovanom sídlisku....(galériu nájdete pod článkom).

Či už ste v záhradníctve nováčikom alebo nie, zapojiť sa môže každý kto má chuť. Výzva nie je ohraničená vekom, takže si zoberte záhradnícke rukavice a pripravte sa na predvádzanie skvelých nápadov!

 

Ako nato?

Napíšte krátky popis (naozaj krátky) k zelenej oáze a pošlite nám fotku svojho výtvoru na mailovú adresu envirovyzva@sazp.sk alebo do správy na www.facebook.com/envirovychova  Svoje zelené výtvory posielajte do 21.augusta 2020.

Čo môžete získať?

Vybudovanie originálneho hmyzieho hotela na vami určenom mieste a iné darčekové predmety. Vyberieme zelenú oázu podľa hodnotenia uvedeného nižšie na plagáte a oceníme aj niektorých ďaľších z vás. V prípade záujmu, výherca získa pre svojho detského rodinného príslušníka a jeho triedu enviro program Tajomstvá hmyzu.

Tešíme sa na vaše diela :)

 

Inšpirácie:

Inšpirujte sa na Pintereste: stačí zadať kľúčové slová
Nápad z Holandska, vytváranie fasádnych záhrad
Myslite aj na zvieratká
Príspevky zo SEV Dropie Ostrovy života
Nápady z „pivnice“
Balkónové nápady
Tipy a rady z prírodnej záhrady

 

 

Podobné články