Súťaž Enviropátračka o doprave

Zapojte sa každý mesiac do Enviropátračky a vyhrajte pekné ceny.

Strom života vyhlasuje súťaž pre členov (školské aj rodinné Kluby) a predplatiteľov časopisu Stromáčik. Tento mesiac zameriame na veľmi dôležitú tému, s ktorou sa stretávame denne - Odpady. Veríme, že sa pri riešení úloh opäť dobre zabavíte a v neposlednom rade aj dozviete nové zaujímavé informácie.

Odpadu sa nám na zemeguli nakopilo naozaj dosť a riešenie tohoto problému potrebuje svet okamžite. Je preto potrebné nebyť k odpadu ľahostaný a prebrať zaň svoj podiel zodpovednosti. Keď sa zamyslíte nad tým, ako na to, zistíte, že riešenie vôbec nemusí byť zložité. Stačí napríklad tvoriť odpadu čo najmenej. Nové oblečenie?Skúste si najprv urobiť revíziu v skrini, vymeniť to, čo nenosíte medzi kamarátmi alebo zorganizovať swap či burzu. V neposlednom rade bude pre vás istotne veľmi obohacujúce dať druhú šancu starým veciam, ktoré môžete upcyklovať na niečo celkom nové. Inšpirovali sme vás? Poďte na to!

Ako prebieha Enviropátračka?
Enviropátračka obsahuje rôznorodé úlohy (vedomostné, bádateľské, umelecké) a pripravená je v štyroch kategóriách náročnosti (vek 4+, 6+, 10+ a 13+). Odporúčame, aby ste si najprv všetky úlohy prečítali a sami si vybrali kategóriu, ktorá najviac vyhovuje schopnostiam vašich detí. Úlohy môžu deti riešiť samostatne alebo spoločne ako skupina. Ak chcete získať čo najviac bodov, vyriešte všetky úlohy. Pri každej úlohe si dôsledne prečítajte zadanie a v prípade outdoorových úloh si premyslite plán ich realizácie. Počas plnenia úloh nezabudnite zhotovovať fotodokumentáciu. Na hodnotenie nám zašlite powerpointovú prezentáciu, v ktorej opíšete priebeh vašej enviropátračky. Priložiť môžete aj vyplnené zadania úloh (netreba všetky, stačí niekoľko vybraných, pričom v prezentácii uveďte počet zapojených detí). O dobrom výsledku v súťaži totiž nerozhodujú len vaše správne odpovede, ale aj dokumentácia priebehu. Odpovede môžete vpisovať priamo do vytlačeného zadania alebo na samostatný papier, prípadne Word. 

Ako odovzdať výsledky?
Na záver vytvorte powerpointovú prezentáciu, v ktorej opíšete priebeh vašej enviropátračky. O dobrom výsledku v súťaži totiž nerozhodujú len vaše správne odpovede, ale aj dokumentácia priebehu. Prezentáciu nahrajte na našu stránku do 12.11.2021 do sekcie Súťaže (po prihlásení sa na stránke emailom). Prezentácie nám neposielajte emailom, ani cez externé úložiská.
Prajeme vám zábavné a prínosné objavovanie. Veríme, že aj s týmto kolom sa statočne popasujete. Už sa tešíme na vaše prezentácie. Ako vždy, tí najlepší budú odmenení vecnými cenami a viacerým šikovným deťom zašleme aj diplom.

Kto sa môže zapojiť?
Do súťaže sa môžu zapojiť členovia Stromu života (školské a rodinné Kluby). Zadanie úloh si môžete stiahnuť po prihlásení sa meno a heslom (v pravom hornom menu stránky). Následne sa vám odomkne v tomto článku ďalší obsah - linky na stiahnutie. Prihlasovanie na stránku funguje aj pri detských a mládežníckych členoch, ktorí majú pri svojom mene uloženú platnú emailovú adresu.

Prajeme vám veľa zážitkov a radosti z objavovania. Už teraz sa tešíme, ako sa s odpadovým kolom popasujete. Pre najlepších máme samozrejme prichystané pekné ceny a viacerým šikovným deťom zašleme aj diplom. https://stromzivota.sk/stromoviny/novinky-zo-stromu/oktobrova-enviropatracka-odpady

 

Podobné články