REDISCOVER Nature – fotografická súťaž agentúry EEA

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzame, môžeme všetci spoločne obdivovať zázraky prírody, teraz možno viac ako kedykoľvek predtým. Tohtoročná fotografická súťaž Európskej environmentálnej agentúry (EEA) s názvom REDISCOVER Nature (Znovuobjavte prírodu) ponúka možnosť zachytiť a podeliť sa o svoj vzťah k prírode a životnému prostrediu.

EEA každoročne organizuje fotografickú súťaž na zvýšenie informovanosti o otázkach životného prostredia. Ak sa jej chcete zúčastniť, stačí, ak do 30. septembra 2020 zašlete svoje najlepšie fotografie patriace do jednej z týchto troch kategórií:

1. Detailné zábery prírody
Priblížte objektív a objavte krásu prírody v najmenších detailoch – od zložitých biologických štruktúr kvitnúceho kvetu až po zloženie pôdy alebo detaily kože plazov. Príroda vás pozýva, aby ste nahliadli do stále sa meniaceho mikrosveta. Vidíte tie magické tvary, linky, vzory, textúry a farby?

2. Príroda pred dverami
Skúmanie prírody nemusí nevyhnutne znamenať vydať sa na vysokohorskú túru alebo kempovať niekde ďaleko. Stačí, ak jednoducho vyjdete za dom a v tichosti budete pozorovať prírodu rásť. Príroda ponúka svoje zázraky všade, či už ide o pozorovanie vtákov v neďalekom parku alebo sledovanie, ako si dokáže poradiť s mestskými stavbami. Rozhliadnite sa vôkol seba... Dokážete zachytiť jej prítomnosť okolo seba?

3. Pohľad doďaleka
Odstúpte a vychutnajte si okolitú krajinu. Pozorujte, ako vlny narážajú na skaly na pobreží, dedinky roztrúsené po krajine, zver v lesoch alebo jednoducho ľudí na poliach. Vzneste sa do výšin a pozorujte svet zhora. Dokážete zachytiť nekonečné krajiny sveta – či už také, kam ešte nevstúpila ľudská noha, alebo tie, ktoré človek už svojou činnosťou zmenil?

Informácie o súťaži
Účastníci musia byť starší ako 18 rokov. Víťaz každej z troch kategórií bude odmenený finančnou hotovosťou vo výške 1 000 €. EEA udelí aj osobitnú cenu mladého fotografa (Youth Prize) za najlepšiu fotografiu vo vekovej kategórii mládeže. Cena publika bude udelená jednému z finalistov na základe online hlasovania. Víťazi budú vyhlásení v novembri 2020. Viac o pravidlách súťaže a účasti sa dočítate na stránke REDISCOVER Nature.

Zdroj: Európska environmentálna agentúra

Podobné články