Poznáme víťazov kvízu - Ako dobre poznáš chránené územia Slovenska

Približne mesiac mala možnosť široká verejnosť sa zapojiť do súťažného kvízu s názvom "Ako dobre poznáš chánené územia Slovenska", ktorý pri príležitosti Dňa Zeme vyhlásila Štátna ochrana prírody SR, Škola ochrany prírody Varín.

Hlavným cieľom súťažného kvízu bolo poukázať na osobitosti prírodných lokalít Slovenska, na neoceniteľnú hodnotu národných parkov či chránených krajinných oblastí. Na jednej strane ste mohli spoznať známe miesta v chránených územiach, ktoré ste navštívili, prípadne sa chystáte navštíviť, no na strane druhej ste sa určite dozvedeli nové zaujímavosti o ohrozených rastlinách a živočíchov, ktoré väčšinou ostanú pre Vás neprístupné, pretože sú prísne chránene a také vzácne, že ich nájdeme len na niektorých miestach na Slovensku.

Ako dopadol kvíz?  Aké znalosti preukázala verejnosť z chránených území?

Máme radosť, že našu výzvu – kvízuj, zabav sa a vyhraj prijalo 249 účastníkov.  Z nich maximálny počet 30 bodov dosiahlo 106 účastníkov. Najmenej dosiahnutých bodov bolo jedenásť. Správne i nesprávne odpovede si každý účastník mohol pozrieť hneď po vyplnení kvízu.

Odborný pracovník Štátnej ochrany prírody SR, Školy ochrany prírody Varín včera vylosoval z 99 účastníkov prvé až tretie miesto, ktorý dosiahli maximálny počet bodov a korektne len raz sa zapojili.

Ste zvedví kto získal výbavu na turistiku v podobe batohu, termosky, penaženky a šatky?  

 

Viac info k výsledkom nájdete aj na našom webe: http://www.sopsr.sk/web/?cl=20657 

Pozrite si video z losovania https://www.facebook.com/sopsr.sk/videos/900944777087543/

 

Srdečne ďakujeme účastníkom, že sa zapojili do kvízu a  tešíme sa na ďalšiu úžasnú spoluprácu pri iných súťažiach.

Vaša Škola ochrany prírody Varín, ŠOP SR

 

Spracovala: Miriam Balciarová, Ing. ŠOP SR, odbor environmentálnej  výchovy, vzdelávania a osvety, oddelenie Školy ochrany prírody Varín

 

Podobné články