Píroda nie je odpadkový kôš!

Týmto sloganom sa riadili aj účastníci našej výzvy  „jarné upratovania s Maxom“ pošas posledných dvoch mesiacov. Touto outdoorovou aktivitou sme nabádali hlavne deti a mladých ľudí, aby vyčistili svoje okolie od odpadkov.

O tom, že sa vyzbieralo skutočne veľa odpadu z prírody svedčí aj množstvo fotiek, ktoré nám jednotliví účastníci posielali. Do výzvy sa zapojilo približne 200 šikovných zberačov, ktorí spoločnými silami odbremenili prírodu od neuveriteľných 300 vriec odpadu.

Na konci mesiaca máj sme náhodne vyžrebovali 5 výhercov, ktorých sme odmenili knižnými cenami, darčekovými predmetmi a účastníckym diplomom. Udelená bola aj špeciálna cena v podobe environmentálneho programu podľa vlastného výberu z našej ponuky, ktorý zorganizujeme na škole víťazky. Taktiež sme sa rozhodli odmeniť aj pána z dediny Lovča, ktorému sa za celé obdobie výzvy podarilo vyzbierať až 130 vriec odpadu.

To, že mnohým na prírode záleží sme sa dozvedeli aj od samotných účastníkov, ktorí často vraveli, že zbierať odapdky chodia pravidelne, niektorí sa dokonca rozhodli o dané miesto natrvalo starať a čistiť ho.

Žrebovanie a vyhlásenie výsledkov si opätovne môžete pozrieť TU

Tu je niekoľko postrehov a komentov, ktoré nám prišli:

Čistenie okolia Môťovskej priehrady vo Zvolene... Toto je len začiatok,je tam toho strašne veľa a aj keď sme vyzbierali za vikend dokopy 37 vriec (17 sobota, 20 nedela)    ~M.I.~

POMAHAME PLANETE    ~M.O.~

Misko a Mariannka S. zo Stranav sa zapojili do Jarnej vyzvy a pomohli skraslit prirodu pod Polomom ~J.S~

Je smutné, koľko vriec sme vyzbierali ale aspoň je les už čistý. Dúfam že nadlho   ~M.K.~

Je super, čo robíte Bodaj by bolo takých ľudí, čo najviac ~ Ľ.J. ~

Dúfam že sme inšpirovali veľa ľudí k podobnej činnosti. Naplniť tie vrecia nebolo nič zložité a sme sa rozhodli že o miesto na fotke sa budeme natrvalo starať. Je to odľahlé odpočívadlo. ~ D.Z. ~

Každý môžeme svojou troškou pomôcť prírode! . ~ D.S. ~

 

Podobné články