Nastal čas na jarné upratovanie s Maxom!

Kto by si pred rokom pomyslel, že budeme stále v tejto situácií, zavretí doma...našťastie do prírody chodiť môžeme a ani pandémia nás neodradí od výzvy opäť vyčistiť prírodu, naše obľúbené prechádzkové miesto, naše okolie alebo okolie domu.

Je čas po zimnej prestávke  nadviazať na našu minuloročnú šnúru zberov voľne pohodeného odpadu. Jarné obdobie je na to najvhodnejšie. Maxík sa už do upratovania pustil a čo vy?
Zapojíte sa tiež?

Počas karantény sa čoraz viac nachádzame v objatí matky prírody, odvďačme sa jej za pocit slobody, ktorý nám dáva a osloboďme ju od naších prehreškov – odpadov! Koniec koncov ide o dobrú vec so zámerom dosiahnutia spoločného cieľa, odstrániť stopy človeka z prírody a vyzdvihnuť jej krásu.
K pozitívnej zmene môže prispieť každý…deti, rodiny, dospeláci! Dôležité je dbať na bezpečnostné nariadenia a opatrenia! 

 

Tešíme sa na vaše príspevky! Náhodne vyžrebovaných zberačov odmeníme stanom, spacákom, knižnými a vecnými cenami.

Pravidlá výzvy:
1. Dbaj na bezpečnosť a používaj ochranné prostriedky.
2. Ak chceš isť do prírody a si ešte malý, choď s rodičom.
3. Zbieraj len odpad, ktorý ti neublíži.
4. Vyseparuj čo sa dá.
5. Po nazbieraní aspoň jedného bežného vreca, alebo tašky si sprav selfie.
6. Svoju fotku pošli do správy na facebook.com/envirovychova, alebo na email envirovyzva@sazp.sk; nezabudni na svoje meno a miesto zberu odpadu

Vyzývame každého, kto rád chodí do prírody, aby si so sebou vzal vrecia, rúško a rukavice a popri prechádzke zbierali aj pohodený odpad.

  

Podobné články