Hravá geológia v Prírodnom a banskom skanzene Budúcnosť

Základné údaje:
  • Typ ponuky: jednodňové programy, pobytové programy, workshopy
  • Poskytovateľ Nezisková organizácia Barbora
  • Cena S poplatkom 200

V roku 2019 sme spustili výučbu geológie inovatívnym spôsobom. Po pozitívnych ohlasoch na prvé workshopy pre menšie deti predškolského veku a žiakov základných škôl sme sa rozhodli v programe pokračovať a výučbu rozširovať o rôzne záujmové skupiny aj v priestore Prírodného a banského skanzenu Budúcnosť v Pezinku.

Výučba kde sa venujeme prezentácií geológie a vedám o Zemi zaujímavým a netradičným spôsobom prebieha v triedach daného ročníka a je nastavená vždy individuálne podľa požiadaviek danej skupiny. Počas tohto času sú všetci účastníci zapojení priamo do hodiny a výučba okrem teoretických poznatkov dáva priestor aj na praktické ukážky, čím sa zvyšuje pozornosť poslucháčov i prínos nových poznatkov. Pozornosť a sústredenosť je zvýšená vďaka interaktívnym aktivitám. Ide hlavne o hľadanie a pozorovanie rôznych minerálov, fosílií a vzácnych kameňov, ryžovanie zlata, návšteva banských priestorov, prácu s mikroskopom a otvorenú diskusiu, kde radi zodpovieme všetky otázky.

Tento projekt je realizovaný s cieľom zvyšovania záujmu vied o Zemi, a to z rôznych oblastí akými sú geológia, mineralógia, paleontológia a baníctvo. Nezisková organizácia Barbora buduje Geopark Malé Karpaty a aj vďaka tomuto projektu sa dostáva čoraz viac do povedomia obyvateľov Malokarpatského regiónu, ktoré je plné krásnych geologických fenoménov, histórie spojenej s baníctvom a miest, ktoré stojí za to navštíviť.

Trvanie výučby, workshopu: 90min. Možnosť časové trvanie po vzájomnej dohode individuálne nadstaviť, podľa časových potrieb a možností skupiny. Ak máte záujem o workshop alebo výučbu neváhajte sa nám ozvať. Radi Vám zodpovieme otázky, individuálne prispôsobíme program a obsah a výučbu zrealizujeme u Vás.

Cena uvedená v popise je orientačná, výsledná cena je závislá od počtu účastníkov a ich individuálnych potrieb.

Súvisiacie zdroje