EKOPLAGÁT- medzinárodná súťažná prehliadka plagátov

Základné údaje:
  • Typ ponuky: výstavy
  • Poskytovateľ Škola ochrany prírody Varín
  • Cena Bez poplatku

EKOPLAGÁT je medzinárodná súťažná prehliadka plagátov s tematikou ochrany prírody a životného prostredia.

V trojročných cykloch predstavuje širokej verejnosti najnovšie trendy vývoja plagátovej tvorby s problematikou ochrany prírody a životného prostredia. Má kultúrne, spoločenské a výchovné opodstatnenie ako jedna z významných medzinárodných aktivít, ktorá smeruje k zvýšeniu záujmu verejnosti o zachovanie rozmanitosti foriem života na Zemi.

Súťažná prehliadka plagátov EKOPLAGÁT Žilina začala ako prvé pravidelné medzinárodné podujatie svojho druhu vo svete už v roku 1978. Usporiadateľom je Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky, Správa Národného parku Malá Fatra, Škola ochrany prírody Varín a koná sa pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR. V roku 2020 sa koná v Považkej galérii umenie v Žiline jej 15. ročník.

Do súťažnej prehliadky sa môžu zapojiť svojimi vytvorenými plagátmi autori alebo kolektívy autorov z rôznych umeleckých, ochranárskych, vládnych i mimovládnych ekologických organizácií, alebo jednotlivci zo Slovenska a zahraničia. Do súťaže sa môžu prihlásiť aj študenti umeleckých škôl, akadémií a univerzít aj svojimi ateliérovými prácami.

Výstavu s 217 plagátmi od 106 autorov a jednej organizácie si môže verejnosť a školy pozrieť vo výstavných priestoroch Považskej galérii umenia v Žiline do decembra 2020.

Viac informácii na http://ekoplagat.sopsr.sk/

Súvisiacie udalosti